Pszczelarz ze smartfonem może więcej, czyli BeeSmart

Nowoczesne technologie nie omijają również branży pszczelarskiej. W kwietniu na rynku zadebiutowała aplikacja BeeSmart (na system Android) do przeglądu rodzin pszczelich i organizacji pracy w pasiece.

Źródło: Agropolska.pl

Aplikacja oprócz funkcji zapisu prowadzonych prac, informuje między innymi o ważnych zmianach pogodowych w każdej pasiece, groźbie chorób zakaźnych czy przepszczeleniu okolicy.

Posiada również możliwość generowania, wysyłania szczegółowych raportów z przeprowadzonych prac, leczenia, dokarmiania czy zbiorów.

Dla początkujących pszczelarzy aplikacja została wyposażona w inteligentny system podpowiedzi, dzięki którym mogą oni uniknąć podstawowych błędów.

Wszystkie informacje gromadzone za pomocą aplikacji są systematycznie synchronizowane do tzw. chmury. Dzięki temu rozwiązaniu uszkodzenie lub zgubienie smartfona nie powoduje utraty danych. Dodatkowo mechanizm synchronizacji umożliwia również wspólną pracę na kilku urządzeniach w tym samym czasie.

Aspiracją projektu jest stworzenie platformy do analizy danych z pasiek w celu wczesnego ostrzegania o niepokojących sytuacjach, które mogą wpływać na kondycję pszczół, a tym samym pomóc uniknąć strat finansowych.

Chcemy wspomagać pszczelarzy w ich codziennej pracy - mówi Adam Mach, współtwórca aplikacji.

W czym aplikacja jest lepsza od tradycyjnego notatnika? Jej autorzy przekonują, że raportowanie prac przy pomocy długopisu i zwykłej kartki ma niewątpliwą zaletę: czas zapisu.

Niestety często planowanie prac oraz wyciąganie wniosków z obserwacji z dłuższego okresu jest mocno utrudnione. Aplikacja BeeSmart umożliwia szybki wgląd w całą historię wykonanych prac, oszczędzając przy tym to co najważniejsze: czas - tłumaczy Mach.

Ile to kosztuje? - Pszczelarstwo jest bardzo wymagającym hobby, zarówno pod względem czasu, jak i konieczności ciągłego kształcenia. Dlatego, aby pomóc początkującym pszczelarzom, zdecydowaliśmy się udostępnić BeeSmart za darmo - zaznacza Adam Mach.

Darmowa wersja posiada jednak ograniczenia funkcjonalne. Wersja bez ograniczeń w rocznej subskrypcji to koszt 59,90 zł (cena promocyjna obowiązuje do 2 czerwca br., później 79,90 zł). Szczegółowy wykaz możliwości obu wersji można znaleźć tutaj. Więcej o aplikacji można przeczytać tutaj.

Zobacz też:

© 2019-2022 BeeSmart